20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Prizren: Babai sulmon me thikë djemtë, një muaj paraburgim

Gjykata Themelore e Prizrenit, duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohë zgjatje prej një (1) muaji ndaj të pandehurit me iniciale M.C. nga fshati Lukinaj – Has, Komuna e Prizreni, transmeton Koha.net.

Kjo, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprat penale, sulm dhe veprës penale kanosje.

Masa e paraburgimit do të llogaritet prej datës së arrestimit 05.01.2019 e do të zgjasë deri më 04.02.2019, njofton kumtesa nga Gjykata.

I pandehuri , më datën 05.01.2019 rreth orës 11:00, në fshatin Lukinaj – Has, Prizren, në shtëpinë e tij familjare, me dashje përdor forcën ndaj të dëmtuarit – djalit të tij, viktimës së ndjeshme, të miturin me iniciale SH.C., pas një mosmarrëveshje, fjalosjes me bashkëshorten e sulmon fizikisht të dëmtuarin duke e goditur në fytyrë.

Po atë ditë, në orën 18:40, i pandehuri në shtëpinë e tij familjare kanos të dëmtuarit – djem të tij të mitur me iniciale SH.C. 1 dhe SH.C.2, me përdorimin e thikës me akuzën se nuk ia japin të holla kur po kthehen nga kurbeti.

Ai, me dy thika në duar, fillimisht e kanos të dëmtuarin me iniciale SH.C.1 duke e ndjekur, e më pastaj e kanos me thikë edhe të dëmtuarin me iniciale SH.C.2, të cilët pastaj ikën nga vendi i ngjarjes, me ç ‘rast tek të dëmtuarit shkakton frik ankth dhe pasiguri.

“Sigal Prishtina” fiton kundër “Proto Cable Prizreni”, pas vazhdimeve

Xhiroja e parë ka sjell ndeshjen e parë në vazhdime. Kjo ndodhi në sfidën mes Sigal Prishtinës dhe Proton Cable Prizrenit, që u zhvillua...

Sot mot me diell, temperaturat deri në 25 gradë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kryesisht rreth relievit malor. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do...

Lajmet e Fundit