23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Prizren, në qershor u lindën 250 fëmijë

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, gjatë muaj qershor kanë ardhur në jetë 250 fëmijë, transmeton PrizrenPress.

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej këtyre lindjeve 125 janë të gjinisë mashkullore, kurse 125 të gjinisë femërore.

Më Shumë

Mozzik ka një kërkesë të veçantë për Dua Lipën

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po qëndron në Kosovë në kuadër të festivalit “Sunny Hill”. Këngëtarja 26-vjeçare performoi në natën e parë të...

Shtëpia e Ukshin Hotit, vendi i kujtesës kombëtare

Shtëpia e intelektualit dhe atdhetarit të shquar, Hoti është shëndrruar në muze para disa vitesh. Ky i fundit vazhdon të jetë i zhdukur. Shtëpia e...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit