14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Prizren: Paraburgim për kërcënim të gjyqtarit

I është caktuar masa e paraburgimit personit me inicialet K.B. nën dyshimin për kërcënimin e një gjyqtari.

Personit me inicialet K.B. Gjykata në Prizren ia ka caktuar masën e paraburgimit nën dyshimin për kërcënim të gjyqtarit L.B.

Në komunikatën e lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren thuhet se gjyqtari u kërcënua nga i paraburgosuri në një seancë gjyqësore në të cilën ishte i akuzuar.

“Gjatë tërë seancës i është kanosur të dëmtuarit gjyqtarit me iniciale L.B. me fjalët ‘nëse unë shpallem fajtor ti do të kesh punë me mua’”, thuhet në komunikatë.

Aty më tutje tregohet se kërcënimi ka ndodhur në praninë e zyrtarëve policorë.

“Po ashtu edhe në prezencën e zyrtarëve policorë i është kanosë të njëjtit me fjalët kërcënuese ‘unë dhe ti do të shihemi përsëri, ti ke punë me mua’ , me ç’rast me këto veprime tek i dëmtuari ka shkaktuar ankth dhe frikë si dhe ia ka rrezikuar sigurinë personale”, shpjegohet më tutje në komunikatë.

Paraburgimin për K.B. nga fshati Buqe i Dragashit e kishte kërkuar prokuroria në Prizren.

Sipas komunikatës së gjykatës, paraburgimi për L. B. vlen nga 29 janari deri më 28 shkurt.

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Juventus është i interesuar për Pierre-Emile Hojbjerg

Pierre-Emile Hojbjerg thuhet se ka tërhequr vëmendjen e Juventus-it, i cili mund të bëjë një lëvizje për lojtarin e Tottenham në janar. Reprezentuesi danez e...

Lajmet e Fundit