9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Prizren: Paraburgim të dyshuarit për sulm seksual ndaj 7 vjeçares

Gjykata e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit të dyshuarit T.TH., nën dyshimet për veprën penale sulm seksual.

Sipas njoftimit të Gjykatës rasti ka ndodhur me datë 24 shtator, kur i dyshuari T.TH., ka shfrytëzuar momentin e fillimisht e ka joshur të dëmtuarën fëmijë e moshës 7 vjeçare, duke i thënë të shkojnë te shtëpia e tij, kinse për të riparuar biçikletën.

Me kërkesë të Prokurorisë Gjykata e Prizrenit i ka caktuar të dyshuarit masën e paraburgimit, për të siguruar praninë e tij para organeve të drejtësisë dhe për të mos penguar hetimin e rastit.

Më Shumë

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

Totaj: Performanca e Komunës së Prizrenit është në ngritje

 Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, në konferencën e sotme të jashtëzakonshme deklaroi se performanca e Komunës së Prizrenit është në ngritje dhe si e...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit