30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Prizren, T. Jupaj dënohet me një vit e gjashtë muaj burg për substancë narkotike

Gjykata-qekiqiT. Jupaj nga Prizreni është dënuar me një vit e gjashtë muaj burgim për 7.16 gram substancë narkotike.

Zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren,Afërdita Kicaj tha se Jupaj është shpallë fajtor për shkak të veprës penale, posedimi i paautorizuar i narkotikëve, supstancave psikotrope ose analoge nga neni 275 parag.1. të KP-së.

“I akuzuari T. Jupaj , me datën 08.11.2013 rrethë orës 01.20 minuta në shtëpinë e tij në rrugën ,,Ardijan Zurnagjiu,, nr. 21, në kundërshtim me Ligjin për barnat narkotike, substanca psikotrope ka poseduar pa autorizim supstanca narkotike të llojit marihuan në peshë prej 7.16 gram”

“Gjykata Themelore në Prizren e ka gjykuar me dënim me gjobë në shumën prej 500 (pesëqind) euro, dhe me dënim me burg në kohëzgjatje prej 1 (një) viti e 6 (gjashtë) muaj, në të cilin dënim do ti llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim dhe në arrest shtëpiak prej datës 08.11.2013 gjerë më 13.02.2014 – 98 ditë”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shqipëria sonte debuton në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte (e shtunë) e fillon rrugëtimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, kuqezinjtë do të...

Përurohet Shërbimi i Kardiologjisë Intervente në Prizren

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit është bërë përurimi i repartit të Shërbimit të Kardiologjisë Intervente, projekt ky i Qeverisë së Kosovës dhe i mbështetur...

Lajmet e Fundit