9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Prizreni dërgon tre deputetë të LDK-së në Kuvend (Lista)

Lidhja Demokratike e Kosovës doli partia e dytë në këto zgjedhje, me një diferencë për më pak se 1 për qind të votave me Lëvizjen Vetëvendosje.

Sipas raportimit të Indeksonline, 31 deputetët e ardhshëm të LDK’së tashmë dihen, e mes tyre do të jenë Vjosa Osmani, Kujtim Shala, Anton Quni, Lumir Abdixhiku, Avdullah Hoti, Besian Mustafa, Marigona Geci – Lala, Driton Selmanaj e Arban Abrashi.

Ndryshe shumë emra të ri do të jenë pjesë e LDK’së Parlament, kurse shumë nga deputetët e vjetër nuk arritën të siguronin vota të mjaftueshme për të përfaqësuar qytetarët.

Më Shumë

Brozovic edhe më larg Inter-it, gati të përfitojë Barcelona

Marcelo Brozovic nuk është më një figurë qendrore te Inter-i dhe një largim në verë është jashtëzakonisht i mundshëm pasi Barcelona e ka nën...

Zelensky publikon pamjet kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive, brenda të cilës jetojnë fëmijë e gra

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka publikuar pamjet që tregojnë momentin kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive në Zaporizhzhia në juglindje të Ukrainës. Sipas tij, rusët...

Lajmet e Fundit