10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Prizreni nesër ndez dritat festive të fundvitit

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se nesër do të bëhet ndezja e dritave festive dhe hapja e “Dimrit Kulturor”.

Sipas njoftimit, festa fillon në ora 18:00, në Sheshin e Dëshmorëve, raporton PrizrenPress.

“Nesër, më 16 dhjetor 2022, në orën 18:00 fillon festa në Prizren. Ju presim të gjithëve në Sheshin e Dëshmorëve që së bashku t’i ndezim dritat festive dhe ta bëjmë hapjen e Dimrit Kulturor”, ka njoftuar komuna.

“Dimri Kulturor”, projekt i Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, që ka për qëllim të sjell atmosferën festive dhe simbolizon festat e fundvitit fillon nesër dhe zgjatë deri më 08 janar 2023./PrizrenPress.com

Më Shumë

Kuvendi i Kosovës miraton disa marrëveshje ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës ka miratuar shumicën e marrëveshjeve ndërkombëtare, ratifikimi i të cilave kishte mbetur pezull që një kohë për shkak të mungesës së...

MASHTI cakton datat kur do të mbahet testi i arritshmërisë

Ministria e Arsimit, Shkencës,Teknologjisë dhe Inovacinit ka marrë vendimin për datat kur do të mbahet testi i arritshmërisë në këtë vit. Pjesa e parë e...

Lajmet e Fundit