10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Prizreni – qyteti i kampionëve, po vazhdon me sukseset e sportistëve

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot basketbollistet e KBF Bashkimi që fituan Kupën e Kosovës në basketboll që edhe një herë sollën frymën e punës ekipore te e cila asnjëherë nuk mungojnë rezultatet.

Totaj i falënderoi të gjithë akterët e këtij suksesi që Prizrenin po e ngrisin në nivele të larta sportive dhe jo vetëm.

Kjo është Kupa e gjashtë e Kosovës të cilën e fitoi ekipi e femrave nga Prizreni.

Kryetari Shaqir Totaj ritheksoi se Komuna e Prizrenit, ndër prioritetet e veta ka krijimin e infrastrukturës për sportistët dhe mbështetjen e tyre me të gjitha kapacitetet që ka në dispozicion./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Kurti: Unë jam student i Demaçit, Vuçiqi i Sheshelit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja me Serbinë nuk do të jetë e lehtë. Në një intervistë për televizionin N1 të Bosnjës,...

Bill Clinton infektohet me coronavirus

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka bërë të ditur se është infektuar me COVID-19. Ai ka treguar përmes rrjeteve sociale ka treguar se ka simptoma të...

Moti për sot

Lajmet e Fundit