14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Prokuroria: S’ka aktakuzë për Enver Hasanin

Enver HasaniProkuroria Themelore në Prishtinë, ka bërë të ditur se ndaj Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, nuk është duke u përgatitur asnjë aktakuzë gjatë kohës sa Hasani ishte Rektor i Universitetit të Prishtinës.

“Në prokurorinë Themelore të Prishtinës, është dorëzuar letër anonime, pranuar më datën 29.10.2012, me pretendime se zyrtarët e UP-së, kanë bërë keqpërdorime të pozitës zyrtare.

Ndërsa, kjo prokurori është duke ndërmarrë veprime në drejtim të grumbullimit të informacioneve, për pretendimet e cekura në letrën anonime, për t’ia filluar eventualisht ndonjë procedurë penale ndaj keqpërdoruesve të detyrës zyrtare të Universitetit të Prishtinës”, thuhet në kumtesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë.

Më Shumë

Kurti nënshkruan marrëveshje prej 400 milionë eurosh me BERZH-in

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar një marrëveshje me presidenten e BERZH-it, Odile Renaud Basso. Kurti në platformën X ka bërë të ditur se ky...

Ballkani sot kërkon fitore përballë Gjilanit

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me javën e 22-të. Xhiroja hapet të shtunën me ndeshjen Ballkani-Gjilani. Suharekasit kërkojnë fitore dhe ta ruajnë vendin e...

Lajmet e Fundit