1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Pronari i Manchester Cityt blen klubin legjendar Italian

Futbolli Italian ka marr një lajm interesant në orët e vona të së premtes.

Pronarët e Manchester Cityt apo kompania e njohur “City Football Group” kanë blerë 80 përqind të aksioneve të klubit Italian, Palermo, raporton “Sky Italia”.

Ditë më parë, Palermo ra në nivelin më të ulët të futbollit Italian për shkak të problemeve ekonomike. Ndërsa kohë më parë ishte ndër ekipet kryesore që merrte pjesë në garat e UEFA-s.

“City Football Group” blenë 80 përqind të aksioneve për vetëm 6 milion euro.

Ky është klubi i 10-të që e kanë në pronësi “City Football Group”.

  

Më Shumë

Hasi-krahina e ndarë në dy shtete dhe e mbetur në varfëri

Krahina etno-gjeografike e Hasit, e quajtur ndryshe edhe si Hasi i Thatë, shtrihet rreth malit të Pashtrikut. Kufizohet me lumenjtë Drini i Bardhë e...

Ballkani kërkon fitoren në ‘Air Albania’

Ballkani do të luajë këtë të enjte një sfidë shumë të vështirë në fushë dhe shumë domethënëse për vazhdimësinë e skuadrës në UEFA Europa...

Lajmet e Fundit