11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Burri nga Prizreni ushtron dhunë psiqike dhe fizike ndaj bashkëshortes

Një grua nga Prizreni ka informuar policinë se bashkëshorti i saj në vazhdimësi po ushtron dhunë psikike dhe fizike, raporton PrizrenPress

Siç bën të ditur policia, palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit rasti ka shkruar në procedurë të rregullt.

“Prizren, 29.04.2022 – 15:15. Ankuesja femër kosovare ka informuar se në vazhdimësi bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull kosovar, ushtron dhunë psikike dhe fizike. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin policor./PrizrenPress.com

Më Shumë

Në prag të “Epopesë së UÇK-së” kryetari Kastrati dhe OVL e UÇK-së vizitojnë shkollat e Malishevës që mbajnë emrat e dëshmorëve

Në prag të shënimit të “Epopesë së UÇK-së”, me iniciativë të degës së OVL të UÇK-së në Malishevë, sot, kryetari i Komunës së Malishevës,...

Vrasja në Malishevë, i akuzuari dënohet me 19 vjet burg

  Gjykata Themelore në Gjakovë, e ka dënuar të akuzuarin me inicialet I.Z me 19 vjet burg për vrasjen në shtator të vitit të kaluar...

Lajmet e Fundit