25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Protestuesit kërkojnë t’u njihet statusi edhe të vrarëve para luftës

Ka filluar protesta për 150 dëshmorët e rënë para luftës së UÇK-së.

Kërkesat e protestuesve janë që tu njihet statusi i dëshmorëve edhe këtyre të fundit nga Qeveria e Kosovës.

Në Protestë janë duke marrë pjesë rreth 200 protestues.

Marshi protestues ka nisur nga Biblioteka Kombëtare për të vazhduar drejt sheshit “Zahir Pajaziti” dhe në fund do të ndalen para objektit te Qeverisë./Gazeta Tribuna/

Më Shumë

Po vazhdon vendosja e rrethojave në parqet e Prizrenit

Po vazhdon vendosja e rrethojave në parqet e gjithë Komunës së Prizrenit. Tashme ka përfunduar një pjesë e këtij projekti në lagjen Ortakoll, në afërsi...

Moti sot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHK-së, vranësirat gjatë...

Lajmet e Fundit