13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

PSG refuzon tre yjet e Barcelona-s në shkëmbim me Mbappe-n

Barcelona bëri një përpjekje të bujshme për të nënshkruar me Kylian Mbappe nga PSG duke i ofruar Ousmane Dembele dhe dy lojtarë të tjerë, pretendon një raport nga Franca.

Një agjent me reputacion vizitoi parisienët, por ata nuk pranuan pasi nuk ishin të interesuar për dy yjet e fundit.

Kontrata e Dembele-s skadon verën e ardhshme dhe ai ka refuzuar një zgjatje për shkak të interesimit nga gjigantët francezë, PSG.

PSG kishte zhvilluar më parë bisedime me Dembele-n, por klauzola e tij e lirimit dje u dyfishua nga 43 milionë në 86 milionë paund, gjë që mund ta bëjë më të vështirë nënshkrimin e tij direkt.

Oferta e Barcelona-s për PSG-në përfshinte yjet e tjerë të ekipit të parë Raphinha dhe Gavi, sipas “Foot Mercato”. Dembele mendohet se ka refuzuar ofertën e rinovimit të Barça-s për shkak se ajo nuk i plotëson kërkesat e tij për pagën prej 5-6 milionë paund, por mund të jetë se ai është ndikuar nga përdorimi efektiv si mjet pazaresh.

Luis Enrique, i cili mori postin e trajnerit të PSG-së këtë verë, mendohet se dëshiron të punojë me 26-vjeçarin. Anësori u kishte kërkuar punëdhënësve të tij që ta lejonin të fliste me PSG-në direkt përpara se klauzola e tij e lirimit të rritej.

Barcelona do të shpresonte të rikuperonte vlerë të konsiderueshme, qoftë në aspektin monetar apo njerëzor, për një lojtar për të cilin pagoi Borussia Dortmund-in 135.5 milionë paund në vitin 2017.

Francezi ka fituar tre tituj të La Liga me Barcelona-n dhe ka shënuar 40 gola në 185 paraqitje.

Sidoqoftë, është befasuese që Barcelona do të ishte kaq e gatshme të ndahej me Gavi-n, 18-vjeçarin që shpesh shihet si e ardhmja e mesfushës së tyre, dhe Raphinha, i cili u bashkua nga Leeds verën e kaluar në një marrëveshje prej 56 milionë paundësh.Albanian Post

Zbulohen prapaskenat e ‘sherrit’ të Luizit me Arbanën dhe Eduartin

Kush do jenë opinionistët e sezonit të ri të “Big Brother Vip Albania”? Kjo pyetje ende dhe sot diskutohet shumë, e emrat që janë përfolur...

PS shpall fitoren në Kukës, demokratët me humbje më të thellë se në zgjedhjet e 14 majit

Partia Socialiste ka shpallur zyrtarisht fitoren në Bashkinë e Kukësit, ku me vetëm katër kuti të mbetura për t’u numëruar, ndryshimi është prej mbi...

Lajmet e Fundit