14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Publikohen çmimet, ja sa do të shitet nafta e benzina

Ministria e Tregtisë, Industrisë dhe Ndërmarrësisë ka publikuar çmimet e derivateve për 24 orë.

Sipas këtij dikasteri, një litër naftë do të shitet për 1.70 euro, ajo e benzinës për 1.35 euro dhe e gasit për 0.76 euro.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00.

Më Shumë

‘Bëni dush së bashku për të kursyer rrymë’, iu thotë Zvicra qytetarëve të saj

Ministrja e mjedisit e Zvicrës po promovon masa për të reduktuar konsumin e energjisë me 15 për qind këtë dimër – dhe një nga...

Këto janë vendet me çmimet më të larta të bukës

Çmimet e bukës janë rritur ndjeshëm në të gjithë Europën gjatë vitit të kaluar, tregojnë të dhënat e reja. Por çmimet e bukës u rritën...

Lajmet e Fundit