-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Punëtori nga Prizreni rrezikon jetën në vinç, punon në lartësi pa masa mbrojtëse

Një punëtor në qytetin e Prizrenit është parë duke punuar në një vinç, ku rrezikuar jetën e tij, pasi në pamje shihet se është pa asnjë masë mbrojtëse.

Kujtojmë se raste me fatalitet në vend të punës në Kosovë kanë pësuar disa punëtorë, përcjell Klankosova.tv.

Kujtojmë se nuk janë të rralla rastet kur punëtorët e ndërtimtarisë rrezikojnë jetën e tyre, dhe ka raste kur edhe humbin jetën.

Më Shumë

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Përvjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Sot bëhen 104 vjet nga vdekja e atit të pavarësisë së Shqipërisë, shqiptarit të madh Ismail Qemali. U lind në Vlorë, në vitin 1844, biri...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit