8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

15.09.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prizreni

1.

Nga TS 35/10 kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10kV Dobrusht Gorozhup (kodi: 30035008) nga ora 09:00 deri 14:00

Vendet: fshatrat: Dobrushtë, Gorozhup dhe Planejë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

2.

NS 35/10  kV Zhuri do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hoqa e qytetit (kodi: 30035005)  prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: fshatrat: Billushë, Hoçë e Qytetit, Jeshkovë, Leskovec dhe Lubiqevë.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

Më Shumë

“Shkrepi dhjetë plumba drejt viktimës”, aktakuzë ndaj të pandehurit për vrasjen në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.G., për shkak të dyshimit për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, pasditen e 3 shtatorit në...

Zyrtare: Roma konfirmon se De Rossi do të vazhdojë si trajner në 2024-25

Dan dhe Ryan Friedkin njoftojnë se Daniele de Rossi do të qëndrojë në krye të Roma-s në sezonin 2024-25. Pronarët e Roma-s, Dan dhe Ryan...

Lajmet e Fundit