2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Punime në rrjet/ Në këto tri rrugë të Prizrenit s’do të ketë rrymë

22.10.2022

Punime nga palët e treta

Prizren

1.

Nga NS 110/35/10 kV Prizreni 1  do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Liria  ( Kodi:30000005) nga ora 11:00-17:00

Vendet: Rrugët: 115 Joni, 438 Tirana dhe 5 De Rada (një pjesë).

Arsyeja: Për realizimin e sistemit hyrje/dalje 10 kV, sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

Më Shumë

REL: Vendimi për vizat, të mërkurën në rend dite

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Të dielën borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas IHMK-së, të dielën parashihet të bie borë në viset...

Lajmet e Fundit