13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Abrashi, opozitës: Mund të keni obligime ndaj operatorëve që po i kundërshtoni çmimet tavan

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se opozita po e kundërshton Projektligjin për çmimet tavan pasi sipas tij “partitë opozitare mund të kenë obligime ndaj operatorëve ekonomikë”.

 

Ai ka thënë se ky projektligj e synon pengimin e “spekulatorët e tregut”.

Ai po ashtu ka shtuar se “as operatorët ekonomikë nuk dëmtohen”.

“Lëvizja Vetëvendosje prioritet e ka mirëqenien e qytetarëve. Dora e shtetit duhet ta mbrojë qytetarin”.

Opozita është kundër  këtij projektligj.

Më Shumë

Dueli i tretë final mes Trepçës dhe Yllit

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen në ndeshjen e tretë të serisë finale të play-offit në Superligën e Kosovës në basketboll. Pas dy...

Në Trepçë nuk ndriçon Ylli

Trepça ka shënuar fitore ndaj Yllit në ndeshjen e tretë finale me shifrat 85-78. Çerekun e parë e dominoi Ylli me shifrat 21-11, teksa në...

Lajmet e Fundit