-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Qëndroi në hotel dhe nuk pagoi, arrestohet i mituri në Prizren

Një i mitur në Prizren është arrestuar pasi në muajin gusht kishte qëndruar në një hotel dhe nuk kishte paguar.

Sipas pronarit të hotelit i njëjti i ka shkaktuar dëm prej 1,600 euro.

“Rr. Bujtinat, Prizren 31.08.2022 – 16:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i mitur, pasi që muaj më parë kishte mashtruar pronarin e hotelit mashkull kosovar duke mos paguar qëndrimin në hotel. Sipas ankuesit, vlera e dëmit është rreth 1600 €. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje” thuhet në raportin e policisë.

Më Shumë

Policia rrit sigurinë ndaj Totajt (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, është kanosur të martën mbrëma nga një qytetar. Sipas policisë, pronari i një shtëpie që për gati 10...

Ponte Prizreni fiton në Rahovec

Rahovecit s`i ka shërbyer elementi i të qenit vendas për të nxjerrë rezultat pozitiv në ndeshje me Ponte Prizrenin. Në ndeshjen e zhvilluar në javën...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit