-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

“Qeveria duhet të shkarkohet”

Haradinaj-KlinakuKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, priti sot në një takim Kryetarin e Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku.

“Haradinaj dhe Klinaku u dakorduan se qeverisja e tanishme po i shkakton dëme të mëdha vendit dhe se duhet të veprohet sa më shpejt për shkarkimin e saj. Gjatë këtij takimi u bisedua edhe për mundësinë e bashkëpunimit më të mirë mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizjes për Bashkim”, thuhet në një komunikatë të AAK-së.

Haradinaj dhe Klinaku u dakorduan që të bashkëveprohet dhe të thellohet bashkëpunimi mes dy subjekteve.

Më Shumë

42-vjeçari shqiptar humb jetën në burgun grek

  Një shqiptar i burgosur në Greqi, ka vdekur në qeli. Fillimisht po dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe patologjike, por mjekët ligjorë ende nuk...

Sot varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e argjendarisë në Suharekë që u vra në aksionin e policisë

Sot do të varroset Dukagjin Gashi, i dyshuari për grabitjen e armatosur në argjendarinë “Diakos” që mbeti i vrarë nga një përballje me Policinë...

Lajmet e Fundit