6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Quni: Po të isha për pazare me PDK’në, do t’i rehatoja fëmijët e mi të cilët janë të papunë dhe kanë diploma

Ministri i Mbrojtës Anton Quni, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se po të donte të bënte pazare me Partinë Demokratike të Kosovës, do t’i rehatonte në puna të institucioneve publike fëmijët e tij të cilët janë të papunë edhe pse kanë diploma universitare.

“Unë të tre fëmijët e mi i kam me diploma universitare. Me një kërcitje të gishtave, unë do t’i vendosja fëmijët e mi në qeveri”, është shprehur Quni.

Tutje, ai tregoi se cka punojnë fëmijët e tij derisa kanë edhe diploma universitare.

“Vajza ime është me diplomë të Universitetit Amerikan, punon në kozmetikë për t’i financuar studimet”, thotë Quni.

“Djali, gjithashtu me diplomë universitare, pasi ka kryer studimet në Kosovë, ka dalë në perëndim duke punuar në ndërtimtari dhe tash së fundmi punon në një punë më normale”, ka thënë Quni.

“Djali tjetër studion në menaxhmentin e fushës së tregtisë çdo vikend ngarkon dhe shkarkon mobile në depot e ndryshme të Vienës”, tha ai.

Gjithashtu, ai tregoi se nuk ka ndryshuar qëndrimet e tij për PDK’në.

“Po të kisha ndryshuar do ta kisha pasur dertin e fëmijëve të mi”, shtoi Quni.

Më Shumë

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

Nga Spitali i Prizrenit thonë se futbollisti 17-vjeçar arriti pa shenja jete

Futbollisti 17-vjeçar, E.K, i Trepça ’89 që pësoi arrest kardiak në fushë, kishte mbërritur në Spitalin e Prizrenit pa shenja jete. Këtë për Klan Kosova...

Lajmet e Fundit