1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Quni premton zgjidhjen e problemeve në Vlashnje dhe Petrovë

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të fushatës zgjedhore ka vizituar dy fshatra të kësaj komune.

Ai, në takimet me banorët e këtyre fshatrave është njohur nga afër me problemet e tyre.

“Fshati Vlashje, ka probleme për të cilat pushteti lokal as që është interesuar. Punimet e stërzgjatura në shkollë, kanalizim i hapur që kundërmon në gjithë fshatin, moskompensimi i dëmeve që në kultura agrare u ka shkaktuar vërshimi, janë vetëm disa nga lista e problemeve të shumta të cilat banorët i ndan me mua”, tha Quni.

“Me ne në qeverisje lokale, nuk do të ketë fshatra që do të flasin për mungesa të infrastrukturës bazike”.

“Së bashku do të mblidhemi e të flasim për zhvillim e avancim të standardit jetësor. Vlashnja dhe fshatrat gjithandej komunës meritojnë më mirë”.

Quni ka folur edhe për problemet e fshatit Petrovë.

“Ishte kënaqësi bashkëbisedimi me banorët e fshatit Petrovë. Ujërat e zeza, rreziku që paraqet rrethërrotullimi tek tranziti e problemi me trotuaret, ishin disa nga shqetësimet e tyre. Së bashku do ta bëjmë ndryshimin e madh dhe të gjitha problemet do ti zgjidhim një nga një”.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz të ulur dhe ambiente të jashtme

Më Shumë

Vëllaznimi fiton ndeshjen dramatike ndaj Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore fantastike ndaj Ponte Prizrenit, duke e mposhtur në vazhdime, me rezultat 91-86, në kuadër të Prince Caffe Superligës së Kosovës...

Dua Lipa ngre temperaturat, duket seksi në fustan të zi (Foto)

Dua Lipa është këngëtare dhe kantautore kosovare me famë botërore. Ajo ka arritur të thyej rekorde të mëdha duke u shpërblyer me çmime të...

Lajmet e Fundit