16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Qyteti i Nishit ‘nis ditën’ me UÇK

Duket e pabesueshme, por ka ndodhur vërtetë. Qyteti serb i Nishit është zbardhur me grafitin “UÇK”.

Gazeta serbe këtë e cilëson si provokim. Por provokim nga kush? Në këtë qytet nuk dihet se jeton ndonjë shqiptar.

Ndryshe, grafiti i njëjtë orë më parë u pa edhe në qytetin e Kralevës, raporton Gazeta Blic.

Më Shumë

Sulmohet me raketa spitali në Dnipro të Ukrainës, vdesin dy njerëz e plagosen 23 të tjerë

  Të paktën dy persona janë vrarë dhe 23 janë plagosur në një sulm me raketa në një klinikë mjekësore në qytetin lindor të Ukrainës,...

Bashkia e Hasit shpall Rexhep Selimin “Qytetar Nderi”

Këshill bashkiak i Krumës-Hasit, me 28 prill 2023, ka shpallur “Qytetar Nderi”, ish eprorin e lartë të TMK-së, njërin ndër themeluesit e UÇK-së, Gjeneral...

Lajmet e Fundit