0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Rahovecasi rrah bashkëshorten e tij të mitur dhe kërcënon vjehrrin

Dje në Rahovec është arrestuar një person për dhunë në familje.

Sipas Policisë së Kosovës, viktima është një e mitur dhe më pas ai kishte kanosur babanë e viktimës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare e mitur dhe më pas kishte kanosur babain e viktimës”, thuhet në raportin e Policisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Gjermani: Shqiptari vret ish-gruan e tij

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij. Ngjarja tragjike ka ndodhur të shtunen në Gjermani, në fshatin Markdorf në Baden Wurttenberg. 47-vjeçari...

Mos-përcaktimi i vlerës së koeficientit, “ankth” te punëtorët

Ligji i Pagave, i cili është miratuar në Kuvendin e Kosovës, nuk e përcakton vlerën e koeficientit. Kjo gjë po u sjellë ankth punëtorëve...

Lajmet e Fundit