22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Rahovecianët të shqetësuar, s’kanë ku t’i shesin prodhimet

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka thënë se problemin më të madh që kanë fermerët e kësaj komune janë produktet e gatshme të cilat në këtë kohë nuk kanë ku t’i shesin.

Kryetari i kësaj komune thotë se janë të rrethuar me komunat që janë të prekura me virusin “Korona”, por qytetarët e kanë kuptuar rrezikun nga ky virus.

Ai ka thënë se komuna ka marrë disa masa të cilat po respektohen nga qytetarët e kësaj komune.

Latifi përmendi edhe tunelin e dezinfektimit, të cilin tha se e kanë lëshuar dje.

Sipas tij, fermerët po vazhdojnë punimin e tokave dhe kanë masa lehtësuese duke ia lejuar nga ora 06:00 deri në orën 20:00.

“Problemin më të madh e kanë me produktet e gatshme të cilat nuk kanë ku t’i shesin, të cilat i kanë punuar në sera”, tha ai./KP/

Më Shumë

Iu premtuan në Big Brother, Luiz Ejlli thotë se akoma nuk u realizuan pushimet në Maldive

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito kanë nisur pushimet së bashku me nënën e artistit shkodran dhe vajzën e tyre, Luna Mari. Çifti këtë kohë ka...

Sa banorë i ka Komuna e Prizrenit, ASK tregon numrin

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar sot rezultatet e regjistrimit të popullsië, ekonomive familjare dhe banesave. Sipas të dhënave preliminare, Kosova ka 1...

Lajmet e Fundit