7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Ramazani fillon më 9 korrik 2013

RamazaniKryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i Ramazanit fillon ditën e marte më 9 korrik 2013.

Me rastin e fillimit të muajit të madhëruar të Ramazanit, Kryesia e BI-së përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u “dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët”.

Më Shumë

Prizren/ Hapet ekspozita “Përparëset – Kanacat e krahinave etnografike shqiptare”

Në vigjilje të festës së 16 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në Kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit është hapur ekspozita “Përparëset – Kanacat...

Drita mposhti Lirinë

Drita e Gjilanit ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen ndaj Lirisë me rezultat minimal 0-1. Pjesa e parë e ndeshjes që u zhvillua...

Lajmet e Fundit