28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Ramush Haradinaj merr titullin “Qytetar Nderi” i Shëngjinit

Ramush Haradinaj 1Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shpallur sot “Qytetar Nderi” i Shëngjinit. Mësohet se ky titull i është dorëzuar Haradinajt nga kryetari i komunës Salvador Kaçaj.

Teksa ka marrë çmimin, Haradinaj e ka cilësuar një nder që i bëhet nga komuna e Shëngjinit. “Falënderoj komunën për nderin që më bëhet”, tha Haradinaj, teksa shtoi se, “Kryetari juaj është dhe ‘qytetar nderi’ i Gjakovës”.

Më Shumë

Vala e të nxehtit: Për 6 muaj, mbi 47 mijë qytetarë kërkuan ndihmë në QKUK – fluks në dy muajt

  Për gjashtë muajt e fundit, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë trajtuar mbi 47 mijë pacientë shkaku i temperaturave. Megjithëse, në dy muajt e...

Kryetari i Rahovecit mban takimin me drejtorët, diskutojnë për ecurinë e punëve

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur mbledhjen e përjavshme me drejtorët e drejtorive. Ai ka biseduar për ecurinë e punëve, sfidat në...

Lajmet e Fundit