36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Ramush Haradinaj merr titullin “Qytetar Nderi” i Shëngjinit

Ramush Haradinaj 1Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është shpallur sot “Qytetar Nderi” i Shëngjinit. Mësohet se ky titull i është dorëzuar Haradinajt nga kryetari i komunës Salvador Kaçaj.

Teksa ka marrë çmimin, Haradinaj e ka cilësuar një nder që i bëhet nga komuna e Shëngjinit. “Falënderoj komunën për nderin që më bëhet”, tha Haradinaj, teksa shtoi se, “Kryetari juaj është dhe ‘qytetar nderi’ i Gjakovës”.

Më Shumë

Nga punëtori sezonal në ndërtim, te pedagogu universitar

Naxhi Selimi ka kaluar nga pozita e punëtorit sezonal në ndërtim, në shkallën e lektorit të gjermanishtes  në Universitetin e Edukimit në Schwyz Nëse në...

Spitali i Prizrenit: 4 pacientë me COVID-19 janë në trajtim mjekësor

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 55 pacientë me COVID-19 janë në trajtim mjekësor. “Bazuar në raportet e datës...

Lajmet e Fundit