2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Thaçi në hall për zgjedhjen e kandidatit për kryetar të Prizrenit

Hashim Thaci ne fushatPartisë Demokratike të Kosovës i ka dalë punë me “Jerusalemin e Kosovës” -Prizrenin. Hashim Thaçi, po e ka të vështirë të vendos për emrin e kandidatit me të cilin do të garojë në zgjedhjet lokale të tre nëntorit për kreun e kësaj komune.

Burime të gazetës bëjnë të ditur se lideri i PDK-së, ka rënë në hall në lidhje me emrin e kandidatit, për sa kohë që ka të atillë që tashmë janë vetëshpallur kandidatë për kryetar.

Sipas këtyre burimeve, pamundësia e kryetarit aktual të Prizrenit, Ramadan Muja për t’u rikandiduar edhe një herë për pozitën e të parit të Prizrenit për shkak të gjykimeve që po bëhen lidhur me dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare si dhe shpallja e kandidaturës nga ana e deputetit të kësaj partie, Nait Hasani, e ka vënë në lëvizje qendrën e partisë në Prishtinë,shkruan Tribuna.

Kjo pasi sipas këtyre burimeve, Thaçi dhe një pjesë e madhe e Kryesisë së partisë janë kundër që Hasani të jetë kandidatë i PDK-së në këtë parti…

Më Shumë

Vetëvendosje: E ritheksojmë, jemi kundër themelimit te Asociacionit

Zyrtarë të lartë të Vetëvendosjes, Sekretari Organizativ, Alim Rama dhe ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku kanë takurar drejtorin e FES që pritet sot të...

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

Lajmet e Fundit