8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Real Madrid humbet durimin, Zidane pranë shkarkimit

Rezultatet jostabile të Real Madrid nga fillimi i sezonit e vendosën Zinedine Zidane në një pozitë të keqe dhe tani ka spekulime për largimin e tij nga pankina e “mbretërve”.

Nëse rezultatet nuk përmirësohen, atëherë Zidane ndoshta do të largohet nga Real Madrid dhe ekipi spanjoll ka gati një zëvendësim për të.

Tashmë ka spekulime për pasardhësit e mundshëm të francezit, dhe favoriti i parë është Mauricio Pochettino.

Argjentinasi nuk e fsheh se ka një dëshirë të madhe të ulet në krye të Los Blancos, dhe për momentin është pa skuadër.

Opsioni i dytë është që legjenda e klubit Raul Gonzalez Blanco, i cili aktualisht drejton ekipin e dytë të Real Madrid, të marrë vendin e Zidane.

Më Shumë

Abrashi për videon e VV-së: E bëmë për t’ia kujtuar opozitës se kush ka qenë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka komentuar videon e publikuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje në faqen e tyre zyrtare, ku etiketohen dhe akuzohen...

Një delegacion nga Austria viziton komunën e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovës, Christoph Weidinger, kryetarin e Kuvendit të Austrisë së...

Moti sot

Lajmet e Fundit