0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Real Madrid nuk dëshirojnë të inkuadrohen në dramën që e rrethon Mbappe-n në PSG

Real Madridi është thjesht spektator i situatës së Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain dhe ata nuk janë të gatshëm të përfshihen në dramën që rrethon francezin.

Drejtorët që marrin vendime strategjike në klub nuk po i kushtojnë vëmendje të veçantë lëvizjeve të Mbappe dhe PSG. Për ta, nuk është çështje krenarie apo pritjeje që Mbappe të kërkojë falje pas asaj që ndodhi sezonin e kaluar.

Real Madrid-i nuk është i gatshëm të humbasë kohën e tij ashtu siç bëri duke pritur që francezi të marrë një vendim për të ardhmen e tij vitin e kaluar.

Ata besojnë se ylli i PSG-së është një lojtar që mund të bëjë diferencën, por ata janë gjithashtu të bindur se Vinicius Junior do të jetë lideri i ardhshëm i Real Madridit. Real Madridi e bëri të qartë këtë me zgjatjen e kontratës fitimprurëse që i ofroi brazilianit verën e kaluar.

Los Blancos mohojnë jozyrtarisht çdo kontakt me rrethin e francezit. Ata janë të vetëdijshëm për situatën e tij të pakëndshme në klubin francez, ku atmosfera nuk është ideale për momentin.

Në fakt, disa raporte sugjerojnë se Mbappe tashmë është përpjekur të gjejë një rrugëdalje verën e kaluar, pavarësisht se ka zgjatur kontratën e tij në qershor për dy vjet.

Ka pasur thashetheme për një largim të mundshëm, por Real Madrid-i është i gatshëm të nxisë spekulimet.

Real Madridi nuk dëshiron të kontaktojë me PSG-në. Në rast se kampioni i Ligue 1 shpreh dëshirën për të negociuar për të shmangur humbjen e Mbappe në një transferim të lirë në verën e vitit 2024, Real Madrid mund të hyjë në negociata, pasi nuk do të humbasë më kohën e tyre.

Los Blancos nuk përjashtojnë mundësinë e një lëvizjeje për Mbappe dhe gjithçka mund të ndodhë në të ardhmen.

Ndërkohë, Mbappe ka ngritur disa vetulla me sjelljen e tij të fundit dhe Real Madrid nuk është gati të hyjë në bisedime të mëtejshme traumatike pas asaj që ndodhi vitin e kaluar.

Ata do të konsideronin vetëm një lëvizje në rast se PSG vendos një çmim për Mbappe dhe lojtari tregon se dëshiron të largohet.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester...

Lajmet e Fundit