15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Rebelët në Nigeri sulmojnë shkollën dhe rrëmbejnë studentët

Njerëz të armatosur sulmuan një kolegj në Nigerinë veriperëndimore herët këtë mëngjes, hapën zjarr dhe rrëmbyen një numër të panjohur studentësh, tha një zëdhënës i policisë nigeriane për CNN.

Studentët u rrëmbyen nga Shkolla Federale e Mekanizimit të Pyjeve, në shtetin federal të Kaduna.Ky është rrëmbimi i tretë nga një shkollë në Nigerinë veriore këtë vit dhe policia thotë se po punon për të shpëtuar studentët.

“Policia dhe ushtria janë në detyrë. Ne jemi duke u përpjekur të lidhemi me administratën e shkollës në mënyrë që të dimë numrin e saktë të nxënësve të rrëmbyer, dhe pastaj të shohim nëse mund t’i shpëtojmë ata të padëmtuar dhe të arrestojmë autorët, “tha zëdhënësi i policisë Kaduna Mohamed Jalige.

Më Shumë

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me golin që shënoi në mbrëmjen e së shtunës, është i 496 në top pesë...

Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll

Mes spekulimeve për transferimin e tij, Ancelotti e pranon se i pëlqen sulmuesi spanjoll. Carlo Ancelotti ka pranuar se ai është një tifoz i sulmuesit...

Lajmet e Fundit