9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Requiem

Sa pak gjëra t’vogla m’ndanin nga ti…
Një shtëpi e rrethuar me kraharorë meshkujsh
dhe një qiell i heshtur, fole ëndërrimtarësh.
Për të ta dhënë përqafimin
arratisesha me këmishë nate,
vetëm që përgjatë rrjedhës së shekujve
n’ëndërr t’më kishe.

Sa shumë gjëra t’mëdha t’ndanin nga unë…
Një heqje e lehtë çarçafi
dhe një cigare e flakur tutje buze.

Pastaj thonë kot
se dashuria për këdo ka vetëm një formë.

Adelina Xhaferi

Më Shumë

Kurti: Unë jam student i Demaçit, Vuçiqi i Sheshelit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja me Serbinë nuk do të jetë e lehtë. Në një intervistë për televizionin N1 të Bosnjës,...

Modriqi zgjedh Maradonën para Messit

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq ka thënë se Diego Maradona është lojtari më i mirë në histori. Në këtë mënyrë anëtari i Real Madridit...

Moti për sot

Lajmet e Fundit