0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Ky është kandidati i Nismës për Malishevë

Nisma Socialdemokrate ka bërë me dije se kandidat i saj për kryetar të komunës së Malishevës është Ekrem Kastrati.

Burime brenda kësaj partie bëjnë me dije se Kastrati ka marrë mbështetjen e degës së kësaj partie që të jetë kandidat për zgjedhjet e 17 tetorit.

Ekrem Kastrati rrjedh nga një familje patriotike dhe bujare nga fshati Turjakë. Kastrati është një ndër celulat e para të UÇK-së në komunën e Malishevës. Ai ka qenë i burgosur politik dhe i dënuar me 10 vjet burg. Ka kaluar nëpër shumë burgje të Kosovës e të Serbisë, ndër to edhe në masakrën e burgut të Dubravës.

Ekrem Kastrati me profesion është jurist, ndërsa pas luftës ka kryer shumë detyra menaxheriale, duke filluar nga Posta dhe Telekomi i Kosovës, në QKUK, pastaj sekretar i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit dhe kryeinspektor i Inspektoratit të Punës.
Ekrem Kastrati ka kundërkandidatë për komunën e Malishevës Isni Kilajn e PDK-së dhe Alban Kastratin e Lëvizjes Vetëvendosje.

Previous article
Next article

Më Shumë

Ablelard Tahiri: Kurti po tenton ta fus edhe Mamushën në Asociacion, që të thotë se nuk është një etnik

Abelard Tahiri, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës është i ftuari i radhës në “Blic InterView”. Tahiri ka komentuar planin gjashtë pikësh...

Dua Lipa ngre temperaturat, duket seksi në fustan të zi (Foto)

Dua Lipa është këngëtare dhe kantautore kosovare me famë botërore. Ajo ka arritur të thyej rekorde të mëdha duke u shpërblyer me çmime të...

Lajmet e Fundit