19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Rikthimi i Ansu Fatit shtyhet deri në prill

Ylli i Barcelonës Ansu Fati iu nënshtrua një operacioni më 9 nëntor në meniskun e brendshëm të gjurit të tij të majtë, një dëmtim që ai pësoi kundër Real Betis.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, mendimi në atë kohë ishte që ai do të humbte katër muaj veprim, por mënyra sesi janë zhvilluar gjërat e kanë detyruar Barcelonën të ndryshojë kohën e kthimit të tij dhe të vonojë ri-integrimin e tij.

Burime pranë klubit kanë shpjeguar se adoleshenti po bën përparim të ngadaltë dhe se kthimi që ishte planifikuar për në fund të marsit është çuar në prill.

Ansu Fati nuk është ende në pikën për të qenë në gjendje të punojë në të vërtetë me topin në stërvitje të plota.

Barcelona nuk po ngutet. Ata nuk duan të rrezikojnë dhe të detyrojnë shërimin e tij, pasi në një moshë kaq të butë një vendim i tillë mund të jetë katastrofik për të ardhmen.

Sulmuesi i talentuar do të kthehet në stërvitje dhe konkurrencë kur trupi i tij mund ta trajtojë atë, dhe vetë lojtari thuhet se është optimist se ka dritë në fund të tunelit.

Ai dëshiron ta kthejë kohën në pjesën vendimtare të sezonit. /Telegrafi/

Më Shumë

Sulmohet me raketa spitali në Dnipro të Ukrainës, vdesin dy njerëz e plagosen 23 të tjerë

  Të paktën dy persona janë vrarë dhe 23 janë plagosur në një sulm me raketa në një klinikë mjekësore në qytetin lindor të Ukrainës,...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit