37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Roma, Mourinho bëhet “Perandor”, i kushtohet mural në Circus Maximus (FOTO)

Jose Mourinho që ditën e parë që firmosi kontratën me skuadrën e Roma-s u mikpritë nga tifozët. Me këta të fundit që i kushtuan murale dhe kore të ndryshme.

Fitimi i trofeut të UEFA Europa Conferenence League, e ka bërë trajnerin portugez “Perandor” në Romë.

 

 

Tifozët janë gjithnjë e më shumë të dashuruar me teknikun që u solli lavdinë në Evropë pas shumë vitesh. Një lavdi e cila është e para në historinë e klubit përsa i përketë turneve të UEFA-s.

Kjo ngjarje nuk mund të kalonte lehtësisht në Romë. Mourinho është cilësuar “i veçantë si Jul Çezari”.

Artistit, Harry Grab, i ka kushtuar gjithashtu portugezit një murale pranë Circus Maximus.

Më Shumë

Arrestohen dy të mitur për armëmbajtje pa leje në Suharekë

Dy të mitur janë shoqëruar në stacionin policor pasi që gjatë kontrollit të tyre është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 10 fishekë dhe...

DJ-i që shkoi të bëjë muzikë në një shtëpi në Rahovec, vjedh një iPhone 7 – zbulohet nga pronari

Një rast i pazakontë i vjedhjes është raportuar të ketë ndodhur në fshatin Gexhë në komunën e Rahovecit, ku në një aheng familjar është...

Lajmet e Fundit