7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Totaj prezanton projektin për investitorët e huaj në Prizren

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të enjten anëtarët e “Royal College of Defence Studies” (Kolegji Mbretëror i Studimeve të Mbrojtjes), të cilët çdo vit kryejnë turne trejavore në pjesë të ndryshme të botës.

Kryetari Totaj ka prezantuar para tyre projektin e detajuar dhe atraktiv për investitorët e huaj në Prizren dhe ka shpalosur prioritetet e komunës për muajt e ardhshëm.

Kolegji Mbretëror i Studimeve të Mbrojtjes (RCDS) është institucion i njohur ndërkombëtarisht dhe pjesë e Akademisë së Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar.

Më Shumë

Arrestohet një person në Vërmicë, iu konfiskuan mbi 33 kilogramë marihuanë

  Është arrestuar një person në Vërmicë, i cili sipas policisë po hynte nga Shqipëria në Kosovë dhe të njëjtit i janë konfiskuar mbi 33...

Mësuesja nga Suhareka paralajmëron kthimin në Kosovë pas një periudhe në Gjermani

Mësuesja e shkollës “Dëshmorët e Greikocit” në Suharekë, Qëndresa Çelaj, e cila para Vitit të Ri la procesin mësimor e bashkë me dy fëmijët...

Lajmet e Fundit