10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Ronaldo merr një vendim të papritur rreth akuzave për evazion fiskal

Cristiano Ronaldo ka refuzuar marrëveshjen me Administratën Tatimor të Spanjës

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka refuzuar të dakordohet me Administratën Tatimor të Spanjës për shlyerjen e katër veprave, ku akuzohet për evazion fiskal.

Portugezi ndihet i pafajshëm për akuzat për evazion fiskal. Ai i ka ofruar Gjykatës së Shkallës së parë fakte të reja se është i pafajshëm, shkruan Mundo Deportivo.

 

Administratën Tatimor të Spanjës, me 14 qershor, ka ngritur padi ndaj Ronaldos për evazion fiskal prej 14.7 milionë eurove ndërmjet vitit 2011-2014.

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Komuna e Malishevës e gatshme për procesin e regjistrimit të popullsisë në Kosovë

Sot eshtë mbajtur mbledhja e parë e Komisionit Komunal të Regjistrimit të Popollsisë në Komunën e Malishevës, që kryesohet nga kryetari i Komunës, z....

Lajmet e Fundit