18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Rrahje në Korishë, dy të lënduar

Një person ka sulmuar fizikisht dy të tjerë në fshatin Korishë të Prizrenit.

Sulmi ka ndodhur mbrëmë.

“Është arrestuar i dyshuari pasi që i njëjti ka sulmuar dy viktimat”, njofton Policia e Kosovës.

“Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor”.

“Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”./PP/

Më Shumë

Vizat mund të hiqen në këtë datë, thotë ish-ministrja e Integrimeve

Mimoza Ahmetaj, ish-ministre e Integrimeve Evropiane të Kosovës, ka thënë që më 13 tetor mund të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës. Ahmetaj ka thënë...

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

Lajmet e Fundit