22.9 C
Prizren
E martë, 22 Qershor, 2021

Rrahje në Prizren, lëndohet rëndë një i mitur

Një fenomen i shëmtuar dhe i pandalshëm është bërë edhe dhuna fizike në mes të miturve, sidomos brenda ambienteve shkollore, e cila është shndërruar në një pjesë të paevitueshme të realitetit.

Një rast i ngjashëm ka ndodhur dje në rrugën “Xhevat Berisha”, në Prizren, ku një person i mitur ka raportuar në polici se, është sulmuar fizikisht nga një person tjetër i mitur.

Burime të Gazetës Sinjali brenda Policisë, bëjnë të ditur se si pasojë e lëndimeve të rënda trupore që i mituri ka pësuar, atij i është dashur që të trajtohet në institucionet shëndetësore.

Rastin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj, i cili tha se viktima është paraqitur në polici së bashku me babain e tij dhe ka deklaruar se pasi që ka përfunduar mësimi, i njëjti është sulmuar nga një i mitur tjetër, për të cilin ka thënë se nuk ka pasur më parë mosmarrëveshje.

Pas deklaratës së viktimës në polici, polici hetues kujdestar ka kontaktuar me prokurorin kujdestar, i cili edhe ka iniciuar hetimet për këtë rast dhe pasi që njësiti i hetimeve kanë arritur ta identifikojnë të miturin e dyshuar për sulm, nga i njëjti kanë kërkuar që të paraqitet në polici.

Sinjali mëson se i mituri, i cili dyshohet se ka sulmuar të miturin tjetër, i shoqëruar nga prindi i tij dhe në prani të avokatit mbrojtës e ka pranuar që e ka kryer veprën penale “Lëndim i rëndë trupor” dhe se arsyet dhe motivet e dobëta kanë qenë shkak që ky i mitur të kryejë këtë vepër penale.

Sinjali merr vesh se pas intervistimit të të miturit, atij i është caktuar masa e ndalimit policor për 24 orë

Më Shumë

Teatri i Prizrenit në përvjetorin e vdekjes së Bekim Fehmiut hedh lule në Lumbardh

Sot, në 11 vjetorin e kalimit në amshim të aktorit kombëtar me përmasa ndërkombëtare, Bekim Fehmiut, stafi i teatrit të qytetit të Prizrenit, “Bekim...

Personi që u gjet i vdekur në një motel të Prizrenit është 64-vjeçar, ishte shoqëruar nga një vajzë

Personi që u gjet i vdekur në një motel të Prizrenit është 64-vjeçar, ishte shoqëruar nga një vajzë Viktima është i gjinisë mashkullore, i lindur...

Asnjë rast i ri me Covid-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.112 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

A e dëmtojnë pjellorinë te meshkujt vaksinat Pfizer dhe Moderna? Studimi i ri jep përgjigje

Një studim i ri ka zbuluar se te burrat që morën vaksinën Pfizer ose Moderna nuk është vërejtur asnjë rënie e numrit ose cilësisë...

Oda e Hotelierisë kërkon të zyrtarizohet vendimi për hapjen e sallave të ahengjeve

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës kërkon të dijë pse nuk po bëhet zyrtar vendimi për hapjen e sallave të ahengjeve të ndryshe. OHTK...

Hakan Calhanoglu del nga Milani në Inter

Hakan Calhanoglu ka vendosur të bashkohet me Interin nga AC Milan, dhe kjo sigurisht do të bëjë bujë kur tifozët të kthehen në derbin...

Vendos KQZ-ja – Dënon Nismën, mbi 950 mijë euro për fushatën e zgjedhjeve lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka marrë vendim për ta gjobitur me 350 euro Nismën, pasi ky subjekt politik nuk e ka lajmëruar KQZ-në,...

“200 persona në një dasmë”, Sot pritet të zyrtarizohet manuali i ri për ahengje

Këngëtari kosovar dhe përfaqësuesi i departamentit të estradës, Afrim Muqiqi tha se sot pritet që Qeveria e Kosovës ta zyrtarizojë manualin e ri që...

Biden: Nëse Navalny vdes për Rusinë pasojat do ishin shkatërruese

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se nëse vdes në burg Alexei Navalny, lideri i opozitës, për Rusinë pasojat...

Çka do të ndodhë sot në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli, vizitojnë banesat kolektive. Më pas,...

SBASHK dërgon 452 punëtorë të arsimit për pushime në bregdetin shqiptar

Sindikata e Bashkuar, Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se po vazhdon me traditën e organizimit të pushimit në bregdetin shqiptar për një numër...

Marte Kuqi nga Prizreni pranohet në Shtëpinë e të Moshuarve, “Jetimat e Ballkanit”

Marte Kuqi nga komuna e Prizrenit është banorja e re e Shtëpinë e të Moshuarve, “Jetimat e Ballkanit”. Marteja e cila jetonte e vetëm tani...

Mot me diell, temperatura deri në 28 gradë

Gjatë këtyre dy ditëve vendi do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik. IHK njofton se kjo...

Veteranët vendosin shkronjat UÇK në një fshat të Malishevës

Veteranët e UÇK-së në shenjë nderimi për heronjtë, dëshmorët dhe martirët e lirisë, kana vendosur shkronjat UÇK në fshatin Ngucat të Malishevës. Kryetari i komunës...

Xhaka gjithnjë e më afër Romës, gjiganti italian rritë më shumë ofertën në drejtim të Arsenalit

Granit Xhaka është i destinuar të transferohet te Roma gjatë afatit kalimtar veror. Ylli shqiptar ka pranuar se dëshiron largimin nga Arsenali dhe gjiganti italian...

Komuna e Prizrenit, ndër komunat e pakta që nuk ka nivel të arsimit parafillor në sistemin buxhetor

Kuvendi i Komunës së Prizrenit ka mbajtur të mërkurën seancë të jashtëzakonshme të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit Komunal, Sulltan Badalli, me një pikë...

Lajmet e Fundit