30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Rrokulliset autobusi në Suharekë, dhjetë të lënduar

autobusi i rrokullisurNjë aksident i rëndë trafiku  ka ndodhur në Biraçë të Suharekës. 10 person, prej tyre 4-të studentë janë lënduar nga rrokullisja e autobusit “Mir tours”.

Të lënduarit janë trajtuar në spitalin rajonal të Prizrenit dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Aksidenti i trafikut  ka ndodhur sot në orët e pasdites, në magjistralen Suharekë- Prishtinë, te vendi i quajtur “Biraçë”. Sipas pistës së parë të hetimeve të policisë, aksidenti ka ndodhur për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë.

Në repartin e Emergjencës në Spitalin rajonal në Prizren, janë trajtuar shtatë persona, tre meshkuj dhe katër femra, bën të ditur shefi i repartit të emergjencës dr. Sadri Hulaj,transmeton rtk.

Policia bën apel te vozitësit që për shkak të kushteve të motit me lagështirë, pjesëmarrësit në komunikacion të bëjnë kujdes të shtuar gjatë vozitjes.

Konjufca: E kemi vërejtur nga fillimi se Lajçak-u mbron pozicionin e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, ditë më parë se emisari i Bashkimit Evropian për...

Fituesit e Nobelit do të shpërblehen me më shumë para këtë vit

Fondacioni Nobel bëri të ditur më 15 shtator se do ta rrisë shumën monetare të shpërblimit për fituesit e çmimeve Nobel këtë vit. Shuma...

Lajmet e Fundit