18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Rusia vazhdon sulmet ndaj Kievit, derisa Zelensky është me vizitë në Japoni (FOTO)

 

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky i është bashkuar udhëheqësve të G7 për një samit në Japoni.

E gjatë kësaj periudhe, forcat ruse kanë vazhduar sulmet në Kiev, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

Pamjet nga kryeqyteti ukrainas tregojnë ndërtesa banimi të dëmtuara nga mbetjet e një droni rus.

Ukraine

 

Më Shumë

Krasniqi: Më 5 gusht do të shkruajmë histori

Haxhi “Robin” Krasniqi synon ta jetojë ëndrrën e tij të kamotshme për të boksuar dhe për të fituar në vendin ku i rrahë zemra,...

Neymar kontaktohet nga Guardiola

Mes tensioneve në rritje mes Neymarit dhe Paris Saint-Germainit, si me tifozët ashtu edhe me drejtuesit e klubit, futbollisti mund të largohet në afatin...

Lajmet e Fundit