7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Salah, mund të bëhet lojtari më i paguari në historinë e Liverpool

Sulmuesi 29 vjeçar, ka kontratë me Liverpool deri në verën e 2023, por skuadra me çdokusht duan ta bëjnë lojtarin më të paguar në historinë e klubit, duke ia zgjatur kontratën deri më 2025.

Aktualisht, Salah paguhet me 200 mijë paundë në javë.

Ai iu bashkua Liverpoolit në verën e 2017-tës, dhe që atëherë numëron 204 ndeshje, me 126 gola dhe asistuar 49 të tjerë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit