0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Santo, pyeten dëshmitarët VIP biznesmenë, bankierë e ortakë

Artan SantoVrasja e bankierit Artan Santo një javë më parë ka detyruar prokurorinë e Tiranës, të pyeste dhjetëra dëshmitarë VIP, që kanë pasur ortakëri dhe shoqëri me viktimën.

Vetëm dy ditë më parë në akuzën e kryeqytetit rreth orës 20:00 të mbrëmjes është parë të hyjë një nga biznesmenët në fushën e naftës në Shqipëri.
Ai është marrë në pyetje për disa orë dhe më pas është parë të dalë sërisht nga prokuroria nën shoqërinë e bodigardëve të tij.

Më Shumë

Zyrtare: Caktohet vendi mikpritës për Kupën e Amerikës 2024

Kupa e Amerikës 2024” do të luhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. CONMEBOL, organi qeverisës i futbollit të Amerikës së Jugut dhe CONCACAF, organi...

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtyre tri grave, morën telefonin e huaj në një qendër tregtare në Prizren

Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren njofton se është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale Vjedhje, që ka ndodhur me datë 29.12.2022 në...

Lajmet e Fundit