-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Shakira do të mbyllë “Botërorin 2014”

shakira 2014Shakira do të jetë artistja që do të mbyllë ceremoninë e Kampionatit Botëror të Futbollit që po zhvillohet në Brazil.

Këngëtarja do të shfaqet në Rio de Janeiro të dielën më 13 korrik së bashku me Carlos Santanan dhe reperin Wyclef Jean. Gjatë ceremonisë ajo do të performojë himnin e Kupës së Botës “La La La” me yllin brazilian Carlinhos Broën.

“Jam e nderuar që do të performoj këngën time ‘La La La’ në ceremoninë përmbyllëse të Kupës së Botës”,- ka thënë Shakira.

“Kam lidhje të mirë me futbollin për arsye tashmë që të gjithë i dinë. Unë e kuptoj se çfarë do të thotë Kupa e Botës për njerëzit- përfshirë edhe veten”- vijoi këngëtarja.

Më Shumë

Moti sot, temperaturat deri në -11 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se vendi do të ndikohet nga masa të thata të ajrit me origjinë nga pjesa veriore...

Anthony Joshua emëron trajnerin e ri para meçit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua ka emëruar Derrick James si trajnerin e tij të ri për luftën e rikthimit në peshën e rëndë kundër Jermaine Franklin më...

Lajmet e Fundit