3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Sekreti i bukurisë së yjeve

Sekreti yjeveShumë aktore të Hollywood-it duken më mirë në të dyzetat e tyre sesa kur ishin më të reja. Cili është sekreti i bukurisë së yjeve si: Jennifer Aniston, Salma Hayek dhe Jennifer Lopez? Ato të gjitha thonë se respektojnë rregullat e të ushqyerit të shëndetshëm, kujdesen për makijazhin që i bën ato të duken të shëndetshme dhe rinore.

Aktoret konsumojnë vetëm ushqim të shëndetshëm dhe jo atë të përpunuar industrialisht. Sekretin e ushqimit të shëndetshëm e ka zbuluar aktorja Jennifer Aniston. “Është e nevojshme për të ngrënë më shumë fruta, perime dhe proteina me më pak yndyrë, përdorni më pak ushqime të skuqura dhe pini shumë ujë”, zbuloi aktorja, duke shtuar se ilaçi i saj natyral për lëkurë dhe flokë të bukur është qumështi i bletës.

Mendimi se flokët duhet të shkurtohen me kalimin e moshës nuk është i saktë. Floktari i aktores Jennifer Lopez, Oribe, thotë se ajo më herët kishte flokë të shkurtra. “Me kalimin e viteve, është e rëndësishme për të mbajtur butësinë dhe gjatësinë e flokëve”, tha Oribe.

Sa herë që Salma Hayek duhet të shfaqet në qilimin e kuq, ajo disa ditë përpara e pastron organizmin duke konsumuar vetëm lëngje të freskëta dhe duke marrë vetëm 1.200 kalori në ditë. Ajo e adhuron përzierjen që përmban dy karota, një mollë, një panxhar dhe një të katërtën e limonit. Kjo pije zvogëlon fryrjen dhe i jep lëkurës një shkëlqim të bukur.

Më Shumë

Nga kryeprokurori deri te gjyqtarët – këto janë pagat në sistemin e drejtësisë me ligjin e ri

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka caktuar vlerën e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik. Për vitin 2023 vlera...

Dua Lipa ngre temperaturat, duket seksi në fustan të zi (Foto)

Dua Lipa është këngëtare dhe kantautore kosovare me famë botërore. Ajo ka arritur të thyej rekorde të mëdha duke u shpërblyer me çmime të...

Lajmet e Fundit