13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Selimi: Misioni im në Vetëvendosje sapo ka filluar

Kurti,Krasniqi, SelimiKa lënë AAK-në dhe pas një pushimi nga jeta aktive politike i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.

Të hënën dolën fjalët se ka lënë Vetëvendosjen dhe është rikthyer sërish në AAK. Por, ai e ka mohuar këtë gjë.

Deputeti Rexhep Selimi, ka thënë se nuk e ka ndërmend të lëvizë nga ky subjekt dhe madje as nga koncepti i tij.

Gjatë një interviste për Tribunën, ish gjenerali i luftës ka deklaruar se do t’i mbetet besnik deri në fund partisë që udhëhiqet nga Albin Kurti, derisa lajmet për largimin e tij i ka quajtur gënjeshtra.

Moti me diell dhe vranësira të pakta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe vranësira të pakta “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius, ndërsa...

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Lajmet e Fundit