24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Selimi: Misioni im në Vetëvendosje sapo ka filluar

Kurti,Krasniqi, SelimiKa lënë AAK-në dhe pas një pushimi nga jeta aktive politike i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.

Të hënën dolën fjalët se ka lënë Vetëvendosjen dhe është rikthyer sërish në AAK. Por, ai e ka mohuar këtë gjë.

Deputeti Rexhep Selimi, ka thënë se nuk e ka ndërmend të lëvizë nga ky subjekt dhe madje as nga koncepti i tij.

Gjatë një interviste për Tribunën, ish gjenerali i luftës ka deklaruar se do t’i mbetet besnik deri në fund partisë që udhëhiqet nga Albin Kurti, derisa lajmet për largimin e tij i ka quajtur gënjeshtra.

Më Shumë

Vrasja tek ‘Tranziti i ri’ në Prizren, dëshmitari thotë se ka qenë prezentë në momentin kur të akuzuarit e kanë goditur me thikë të...

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, është dëgjuar dëshmitari, Miran Halili, i cili tha se ka qenë prezent në momentin kur të akuzuarit...

Ish-drejtori i Prizrenit:Përzgjedhja e fituesit të ankandit publik është bërë bazuar në ligj

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, i akuzuari Levent Kasemi ka dhënë mbrojtjen e tij ku ka thënë se përzgjedhja e fituesit është...

Lajmet e Fundit