8.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Shabani: Infrastruktura ka qenë dhe do të mbetet prioritet në Dragash

Kryetari aktual, dhe kandidati për kryetar të komunës së Dragashit nga radhët e PDK-së, Shabani Shabani, ka thënë se infrastruktura ka qenë dhe do të mbetet prioritet në Dragash.

“Një ndër prioritetet në mandatin që kam pasë më herët ka qenë edhe infrastruktura, për fat të mirë kemi arritur të kemi investime të dukshme në atë drejtim qoftë në bashkëpunim më nivelin qendrorë, ashtu edhe lokal. Për sa i përket angazhimeve të përgjithshme prioritet i kam pasur rrugët, në përgjithësi edhe kanalizimet, ujësjellësit, dhe çështjet e tjera që lidhet drejtpërdrejt me investimet kapitale”

“Përndryshe do të mbetet prioritet edhe në të ardhmen, vlen të theksohet se një ndër projektet më kapitale që ka pasë komuna e Dragashit ka qenë memorandumi për zgjerimin e rrugës Zhur-Dragash, dhe Dragash-Brod, duke përfshirë edhe pjesën e dytë të Tyrbe-Zaplluxhe, që do të ndikojë edhe në zhvillimin ekonomik” tha Shabani në Prime Time.

Shabani pritet të ballafaqohet me Bexhet Xheladinin në balotazhin e 14 nëntorit për të parin e Dragashit./PORTALI.info/

Më Shumë

Dua Lipa ngre temperaturat, duket seksi në fustan të zi (Foto)

Dua Lipa është këngëtare dhe kantautore kosovare me famë botërore. Ajo ka arritur të thyej rekorde të mëdha duke u shpërblyer me çmime të...

Zyrtare, 105 euro është vlera e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka vendosur të caktojë koeficientin e Ligjit të Pagave për punëtorët e sektorit publik. Reklama Vlera e...

Lajmet e Fundit