13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

SHBA kryen sulm ajror kundër ISIS në Irak

OBAMA 9Shtetet e Bashkuara kryen një sulm ajror kundër militantëve ISIS në Irak sot, tha sekretari i shtypit i Pentagonit.

Ai tha se dy avionë luftarakë hodhën bomba pranë Erbilit, kryeqyteti i krahinës kurde të Irakut duke shkatërruar artilerinë që ISIS po e përdor kundër kurdëve dhe personelit të SHBA’së.

Sulmi vjen një ditë pasi Presidenti Obama autorizoi sulmet ajrore në Irak.

Më Shumë

Te Liria s’ka festë, lojtarët s’morën rroga as për Bajram

Kur klubi i futbollit Liria kishte rënë në duart e Rahman Kiçes, në Prizren ishte shtuar shpresa dhe optimizmi se më në fund ky...

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Të dielën, më 14 prill parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 6-25...

Lajmet e Fundit