16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Shoqërohen në polici 11 persona në Prizren

Njëmbëdhjetë persona janë shoqëruar në polici për mosrespektim të dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë.

“Janë shoqëruar në stacionin policor njëmbëdhjetë meshkuj kosovar, pasi që të njëjtit nuk kanë respektuar vendimin e Qeverisë”, njofton Policia e Kosovës.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar me procedurë të rregullt.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari në Prizren për posedim të narkotikëve dhe armës

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për veprën penale ‘blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe...

Ndahen 149 motokultivatorë dhe 5 plugje për bujqit e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahoecit, Smajl Latifi, ka thënë se përkushtimi dhe interesimi i përhershëm i qeverisë lokale për të vënë në krye të...

Lajmet e Fundit