17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Shpend Ahmeti nuk kandidon për kryetar të VV-së

Ahmeti-VV5-25Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka thënë se statuti i kësaj partie është me demokratik në vendin tonë. Sipas tij, VV-ja është e vetmja qe organizon zgjedhje një anëtar një votë.

Ai në emisionin “Interaktiv” në KTV, ka thënë se secili anëtar i kësaj lëvizje ka të drejtë të konkurroj dhe se të gjithë ata qe janë të interesuar kandidaturat duhet t’i paraqesin deri më 21 janar. Por, Ahmeti e ka bërë të qartë se nuk do të kandidojë për të parin e VV-së, transmeton Gazeta Tribuna.

“Albini mund të konkurrojë edhe për një mandate të ri tre vjeçar. Unë nuk mund të flas ne emër të krejt anëtarësisë, por unë besoj në punën dhe udhëheqjen e tij”, ka thënë Ahmeti.

Më Shumë

‘Kobra’ i Prizrenit, dorëzohet në polici

Dibran Hoxhaj i njohur si “Kobra” është dorëzuar në polici të Prizreni. Ai dyshohet se është përfshirë në një përleshje një nga klubet e natës...

Komuna e Prizrenit dhe “Hidroregjioni Jugor” nënshkruajnë marrëveshje bashkëfinancimi

Komuna e Prizrenit dhe K.R.U “Hidroregjioni Jugor” Sh.A Prizren, nënshkruan sot marrëveshje për bashkëfinancim të projektit “Zëvendësimi i gypsjellësit ekzistues AC 150 mm të...

Lajmet e Fundit